Komputery All-in-One – dlaczego warto się na nie zdecydować?

Posted on

Klasyczne komputery coraz częściej zastępowane są kompaktowymi rozwiązaniami. Urządzenia te charakteryzują się tym, że zajmują niewiele miejsca, jednak ich funkcjonalność i wygoda użytkowania jest na wysokim poziomie. Czym jest komputer AiO i jak działa? Jakie zalety komputerów All-in-One możemy wyróżnić? W jaki sposób dokonać wyboru komputera All-in-One? Czy komputery Dell OptiPlex (z którego specyfikacja zapoznasz się tutaj: https://itnes.pl/komputery-aio/komputery-aio-dell/komputery-aio-dell-optiplex/) to dobre rozwiązanie? Zapraszamy do zapoznania się z poniższym artykułem, w którym udzielamy odpowiedzi na wyżej postawione pytania.

Czym jest komputer AiO i jak działa?

Komputery Aio Dell OptiPlex posiadają szereg zalet, o których z pewnością warto wspomnieć. Przede wszystkim użytkownik może cieszyć się z doskonałej estetyki

Komputer All-in-One to innowacyjne rozwiązanie, którego cechą charakterystyczną jest umieszczenie poszczególnych podzespołów w jednym urządzeniu. Ostatnimi czasy cieszą się one coraz większą popularnością, jednak nadal część konsumentów nie wie, czym wyróżnia się taki sprzęt. Już na pierwszy rzut oka widać zasadniczą różnice – opisywane egzemplarze mają dość kompaktowe rozmiary, jednocześnie nie posiadają zewnętrznej jednostki centralnej, czego nie możemy powiedzieć o tradycyjnych komputerach stacjonarnych. Procesor, napęd, pamięć RAM, dysk twardy, karta graficzna, karta dźwiękowa i karta sieciowa zostały ukryte w obudowie monitora. Dzięki temu komputer All-in-One ma niewielkie rozmiary i może być wykorzystywany w nieco mniejszych pomieszczeniach biurowych. Ich działanie jest jednak podobne do stacjonarnych sprzętów. W tym przypadku zmniejszono jednak poszczególne komponenty, dzięki czemu mogą być umiejscowione w jednej obudowie.

Jakie zalety komputerów All-in-One możemy wyróżnić?

Komputery Aio Dell OptiPlex posiadają szereg zalet, o których z pewnością warto wspomnieć

Komputery Aio Dell OptiPlex posiadają szereg zalet, o których z pewnością warto wspomnieć. Przede wszystkim użytkownik może cieszyć się z doskonałej estetyki. Często znajdują się one w nowoczesnych biurowcach i recepcjach. Spotykane są coraz częściej, co jest jak najbardziej uzasadnione ekonomiczne. Pobierają bowiem znacznie mniej energii, aniżeli tradycyjne jednostki stacjonarne. Jest to również kompaktowe rozwiązanie. Na biurku znajduje się tylko jedno urządzenie, w konsekwencji ewentualne przewożenie bądź przenoszenie jest znacznie mniej problematyczne. Nie w sposób nie wspomnieć o ponadprzeciętnej oszczędności miejsca. Nie musimy już posiadać biurka z dolną półką, na której standardowo znajdowała się jednostka centralna. Co więcej, możemy utrzymać porządek, w związku z mniejszą ilością kabli. W zupełności wystarczające okaże się biurko z blatem. Jako ciekawostkę warto przytoczyć, że urządzenia All-in-One mogą być powieszone na ścianie. Niektóre modele wyposażone są w specjalistyczne uchwyty, co jest dużym udogodnieniem.

W jaki sposób dokonać wyboru komputera All-in-One?

Bardzo ważny jest wybór optymalnego urządzenia – tym bardziej w branży biznesowej. Jest to główne narzędzie pracy, dlatego jego wydajność to absolutna podstawa. Podczas wyboru warto zwrócić uwagę na procesor – jest ich stosunkowo wiele, jednak najwydajniejsze podzespoły posiadają dużą liczbę rdzeni i satysfakcjonującą częstotliwość taktowania. Oczywiście niemniej istotna jest karta graficzna. W sposób szczególny skupmy się na dysku twardym- to właśnie na nim zapisywane i odczytywane są zróżnicowane dane. Zalecane są modele SSD, które charakteryzują się dużą szybkością działania. Komputer All-in-One powinien posiadać wbudowany wyświetlacz, napęd optyczny i porty na urządzenia zewnętrzne – takie udogodnienia zapewnia komputer Dell OptiPlex.

Komputery Dell OptiPlex – czy to dobre rozwiązanie dla firm?

Dość częstym wyborem w branży biznesowej jest komputer Dell OptiPlex. Wyróżnia się procesorem Intel Core i5 10. generacji, który charakteryzuje się ponadprzeciętną wydajnością. W połączeniu z 8 GB pamięci RAM i dyskiem twardym SSD możemy liczyć na maksymalizację funkcjonalności. Godna uwagi jest również jasność matrycy, która wynosi 250 cd/m2. Wykonana jest ona w niezawodnej technologii WVA. Seria ta sprawdzi się nawet do najbardziej wymagającego oprogramowania.