Czy laptopy Dell Latitude odpowiadają na potrzeby współczesnego biznesu?

Posted on

Laptopy przeznaczone dla użytkowników biznesowych różnią się od wersji konsumenckich. Firma Dell oferuje swoim klientom od wielu lat urządzenia z serii Latitude, które cechują się niezawodnością, wytrzymałością i dobrymi możliwościami technicznymi. Nawet najbardziej wymagający użytkownicy powinni znaleźć odpowiedni model dla siebie. Co warto wiedzieć o laptopach Dell Latitude?

Charakterystyka laptopów Dell Latitude

Seria Latitude oferuje dużą różnorodność rozwiązań. Laptopy dają spore możliwości konfiguracji i zawierają się w różnych przedziałach cenowych. Pomimo różnic pomiędzy poszczególnymi modelami, urządzenia z tej serii mają także wspólne cechy. Warto zwrócić m.in. uwagę na:

Seria Latitude oferuje dużą różnorodność rozwiązań

  • obudowę – większość modeli wykonana jest z aluminium bądź połączenia metalu z plastikiem; zapewnia to sztywność i wytrzymałość konstrukcji, która może zostać dodatkowo wzmocniona,
  • podzespoły – producent udostępnia klientom modele o różnych parametrach i mieszczące się w różnych przedziałach cenowych, lecz jeśli mimo to nie znajdą oni idealnego wariantu dla siebie, mają szansę skorzystać ze strony udostępnianej przez firmę Dell, na której laptopa składa się z wybranych przez siebie podzespołów,
  • wyświetlacze – laptopy z serii Latitude różnią się wymiarami i zastosowanymi ekranami; w skład oferty wchodzą modele przekątnej ekranu 12.5, 13.3, 14 oraz 15.6 cali,
    gwarancja – w podstawowym pakiecie jej okres wynosi aż trzy lata, a po przedłużeniu – nawet pięć,
  • bezpieczeństwo – zapewniane jest na wielu poziomach, m.in. dzięki czytnikowi linii papilarnych, zastosowaniu dysków SSD czy zaawansowanym systemom szyfrowania danych.

Laptopy przeznaczone dla użytkowników biznesowych różnią się od wersji konsumenckich

Mobilność i wytrzymałość

Te cechy są szczególnie warte uwagi wśród notebooków z rodziny Dell Latitude 7×20. Uchodzą one za jedne z najbardziej uniwersalnych urządzeń na rynku. Do wyboru są różne warianty przekątnej ekranu, a poza klasycznymi laptopami można zakupić sprzęty w wersji 2 w 1. Umożliwiają one korzystanie z laptopa jak z tabletu. Dzięki temu użytkownik ma szansę dopasować model do swojego charakteru pracy, np. jeśli dużo podróżuje. Atutem jest niewielka waga urządzeń, którą zapewnia zastosowanie aluminium i włókna węglowego. Laptopy Dell Latitude spełniają wymagania najnowszego wojskowego standardu MIL-STD-810H, gwarantując odporność na wibracje, skrajne temperatury czy upadki. Sprzęt oferuje też udogodnienia takie jak możliwość pracy bez zasilania sieciowego, rekordowo długa żywotność baterii i ekspresowe ładowanie. Wszystko dzięki technologii Dell Optimizer wykorzystującej sztuczną inteligencję do zapewnienia odpowiedniego poziomu naładowania baterii. Wśród dostępnych rozwiązań warto wymienić też ExpressConnect zapewniające najlepsze połączenie Wi-Fi, ExpressResponse usprawniające działanie najczęściej używanych aplikacji czy ExpressSign-in umożliwiające logowanie się za pomocą skanu twarzy bez użycia rąk. Technologia Intelligent Audio zapewnia z kolei najwyższą jakość dźwięku.

Komunikacja z każdego miejsca na świecie


Użytkownicy biznesowi muszą mieć zapewniony stały dostęp do komunikacji. Najpopularniejsze jest oczywiście wykorzystanie w tym celu sieci internetowej. Technologia ExpressConnect skupia się na wybieraniu najlepszego punktu dostępowego w okolicy w celu zagwarantowania najwyższej jakości sygnału. Laptopy Dell Latitude obsługują najwyższy standard WiFi 6E, a opcjonalnie oferują również korzystanie z modemu 4G/LTE lub 5G. Wspierają nie tylko zewnętrzne karty SIM, lecz także technologię eSIM, co jest szczególnie istotne dla osób często przebywających w podróżach. Wysokiej jakości obraz podczas telekonferencji zapewnia kamera FullHD z technologią Temporal Noise Reduction, czyli redukującą szumy pojawiające się w kiepskich warunkach oświetleniowych. Laptopy posiadają też minimum dwa mikrofony z technologią redukcji hałasu otoczenia pozwalające użytkownikowi być lepiej słyszalnym przez odbiorców. Urządzenia są w pełni kompatybilne z aplikacjami wykorzystywanymi w biznesie, takimi jak Office 365 czy MS Teams.