Który laptop biznesowy Dell wybrać?

Posted on

Laptopy dla biznesu różnią się nieco od serii konsumenckich. Muszą one być wyposażone w specjalne technologie ułatwiające pracę i gwarantować najwyższy poziom bezpieczeństwa. Warte uwagi są m.in. laptopy Dell ze strony itnes.pl z serii Vostro, Latitude oraz XPS.

Laptopy Dell Vostro

Seria Vostro jest popularną opcją wśród dostępnych na rynku notebooków biznesowych. Szczególnie sprawdza się w przypadku niewielkich biznesów i stanowi kompromis między niską ceną a wydajnością. Laptopy z tej serii spełnią oczekiwania księgowych, pracowników administracji, kadr oraz przedsiębiorców. Modele Vostro przeznaczone są dla sfery biznesu, lecz nadadzą się także do użytkowania w warunkach domowych. Dostępne są różne warianty podzespołów, rozbudowania i zaawansowania. Notebooki te plasują się między serią Dell Inspiron adresowaną do użytkowników domowych, serią Latitude oraz Precision, która przeznaczona jest przede wszystkim dla biznesu. Laptopy Dell Vostro cechują się smukłymi, solidnymi obudowami i matowymi matrycami, które ułatwiają pracę w różnych warunkach oświetleniowych. To dobra opcja także dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą. Kolorystyka urządzeń opiera się głównie na stonowanych kolorach, lecz dostępne są też takie w odcieniach złota czy niebieskiego. Użytkownicy mają do wyboru trzy podserie, do których należą:

  • Dell Vostro 3000 – sprawdza się w codziennej pracy biurowej,
  • Dell Vostro 5000 – posiada większe możliwości rozbudowy konfiguracji bazowej,
  • Dell Vostro 7000 – modele dla wymagających użytkowników, posiadające czterordzeniowe procesory i wydajne, niezależne karty graficzne.

Bezpieczeństwo użytkowania laptopa zapewnia moduł TPM oraz czytnik linii papilarnych.

Laptopy Dell Latitude


W skład serii Latitude wchodzi bardzo wiele modeli różniących się od siebie parametrami, a także ceną. Wszystkie urządzenia odznaczają się jednak wytrzymałą obudową, długą gwarancją i zapewnieniem bezpieczeństwa na wielu poziomach. Dostępne są notebooki o przekątnej ekranu od 12.5 do 15.6 cali. Choć do wyboru jest wiele modeli, jeśli klient nie znajdzie idealnej opcji dla siebie, ma szansę skorzystać z udostępnionej przez Dell strony umożliwiającej złożenie laptopa z wybranych podzespołów. Wśród atutów notebooków z serii Latitude warto wymienić mobilność i wytrzymałość. Dostępne są m.in. urządzenia 2 w 1, które mogą pełnić rolę tabletów, a także klasyczne laptopy. Dzięki temu użytkownik ma szansę dopasować model do charakteru swojej pracy, np. jeśli dużo podróżuje. Produkty odznaczają się niewielką wagą, spełniają wymagania najnowszego wojskowego standardu MIL-STD-810H, gwarantując odporność na wibracje, skrajne temperatury czy upadki. Wśród udogodnień warto wymienić możliwość pracy bez zasilania sieciowego, rekordowo długą żywotność baterii i ekspresowe ładowanie. Producent dba o użytkowników, którzy często odbywają spotkania biznesowe na odległość. Oferuje im najwyższą jakość obrazu podczas telekonferencji dzięki kamerze FullHD z funkcją redukcji szumów oraz co najmniej dwa mikrofony z technologią redukcji hałasu otoczenia.

Laptopy Dell XPS

Laptopy Dell XPS wchodzą w skład klasy premium. Seria oferuje klasyczne notebooki oraz urządzenia 2 w 1. Sprzęt dedykowany jest profesjonalistom, dla których zwykły laptop biznesowy byłby niewystarczający. Do najważniejszych cech laptopów XPS należą świetna wydajność, niezawodność, bezawaryjność, płynność działania i estetyczny wygląd. Notebooki Dell XPS posiadają mocne podzespoły, które umożliwiają pracę z wymagającymi aplikacjami, np. tymi do tworzenia grafiki czy materiałów video. Są wykorzystywane m.in. przez grafików i architektów, dla których kluczowa jest wysoka jakość obrazu i płynne działanie systemu. Dzięki dużej ilości złączy urządzenia są wszechstronne i dają możliwość zaawansowanej rozbudowy. Wykonuje się je z wysokiej jakości materiałów, które zapewniają jednocześnie ochronę i elastyczność. Laptopy z tej serii objęte są gwarancją producenta wynoszącą 24 lub 36 miesięcy, z możliwością przedłużenia do 5 lat.