Kupujemy MacBooka – jaki model wybrać, na co zwrócić uwagę?

Posted on

MacBooki wyróżniają się swoim niezwykle wszechstronnym zastosowaniem. Z tego też powodu często wybierane są jako komputery do domu czy na studia. Równie często laptopy Apple znajdują się na wyposażeniu blogerów, dziennikarzy, architektów i osób zajmujących się prowadzeniem biznesu. Zastanawiając się, którego MacBooka wybrać i dlaczego warto to zrobić, poniżej przyglądamy się komputerom giganta z Cupertino.

Co to jest laptop Apple? Poznaj kultowy produkt

Urządzenia Apple są obiektem pożądania dla wielu osób. Cenione za nienaganny wygląd, doskonałą jakość wykonania oraz wygodę w trakcie pracy, MacBooki są komputerami posiadającymi wiele zalet. Wiele z nich stało się wyznacznikiem trendów, które chętnie powielane były przez pozostałych producentów elektroniki. Pierwsze notebooki tej linii zostały zaprezentowane w 2006 roku. Z miejsca stały się sporym krokiem naprzód i godnym następcą urządzeń iBook. Wówczas miały do zaoferowania nie tylko niższą wagę czy większy i jaśniejszy ekran, ale przede wszystkim oferowały dużo większą wydajność. Aktualnie laptopy Apple należą do jednych z najpopularniejszych urządzeń, wybieranych zarówno do celów czysto rozrywkowych, jak i do zastosowań zawodowych.

Sprzęt Apple, w tym również modele MacBook Air oraz MacBook Pro to przede wszystkim inwestycja w jakość i komfort podczas pracy

Czy MacBook to dobry laptop do pracy? Największe zalety produktu

Laptopy giganta z Cupertino bez wątpienia należą do jednych z najbardziej popularnych i pożądanych. Czy jednak laptopy Apple to rozwiązanie, które sprawdzi się podczas pracy? Bez wątpienia tak, co tylko potwierdza fakt, iż MacBooki chętnie wybierane są przez inżynierów, architektów, dziennikarzy czy biznesmenów. Co sprawia, że wybierają oni akurat produkty Apple? Pierwszym z powodów jest doskonały projekt urządzeń. Smukłe, cienkie i solidne laptopy prezentują się doskonale niezależnie od tego, czy korzystamy z nich podczas przeglądania maili w kawiarni, czy w trakcie spotkania biznesowego. To także niezawodność podczas pracy. To sprzęt, na który po prostu możemy liczyć. Wysoce responsywny i doskonale zoptymalizowany system macOS, pozwala płynnie przełączać się pomiędzy trybami i aplikacjami. Bateria MacBooka to kolejny mocny punkt produktu. Długi czas pracy poza źródłem stałego zasilania oferuje olbrzymią mobilność, tym samym zwiększając możliwości wykorzystywania sprzętu.

Komputery i laptopy Apple. Sprawdź, którego MacBooka wybrać

Urządzenia Apple są obiektem pożądania dla wielu osób

Spoglądając na katalog produktów Apple MacBook, możemy spostrzec, że do wyboru producent oddaje kilka wariantów urządzeń. Pojawia się więc pytanie o to, którego MacBooka wybrać? Na początek warto przedstawić poszczególne modele:

  • laptopy Apple MacBook Air sprawdzą się, jako narzędzie do codziennych zastosowań. Bez problemu pozwoli on na płynne przeglądanie stron internetowych, korzystanie z serwisów SVOD, uruchamianie aplikacji i sporadyczne wykorzystywanie do zadań, takich jak obróbka zdjęć czy montaż filmów.
  • MacBook Pro to model oferujący bardziej rozbudowane możliwości, który sprawdzi się podczas bardziej wymagających zadań. Urządzenie dostępne jest w trzech rozmiarach: z ekranem 13,14 lub 16 cali. Większe modele to narzędzie doskonałe dla profesjonalistów. Wzmocniona konfiguracja procesora M1 oferuje wydajność, którą docenią m.in. architekci, programiści czy graficy. 

Laptopy Apple MacBook 2022 – czy opłaca się kupić?

Zakup urządzeń MacBook Air M1 oraz MacBook Pro M1 to inwestycja, która może zaprocentować. Wydajne czipy Apple M1 (wkrótce również potężne warianty Apple M2) oferują płynne działanie systemu mac OS zapewniającego olbrzymią funkcjonalność w codziennych zadaniach. Wybierając produkty firmy z Cupertino, możemy liczyć również na długi okres ich wsparcia. Przekłada się to m.in. na możliwość aktualizacji do najnowszych wersji systemu, w tym do nadchodzącej odsłony macOS Ventura. Urządzenia z logo nadgryzionego jabłka cechuje także wolniejsze tempo utraty wartości. Dlatego chcąc sprzedać po kilku latach komputer Apple, możemy liczyć na odzyskanie sporej części zainwestowanych w zakup urządzenia pieniędzy.

Dlaczego MacBook 2022 to dobry wybór – podsumowanie


Sprzęt Apple, w tym również modele MacBook Air oraz MacBook Pro to przede wszystkim inwestycja w jakość i komfort podczas pracy. Wydajne procesory Apple M1 w połączeniu ze stabilnością i transparentnym projektem systemu macOS zapewniają wygodę i płynność w czasie korzystania z laptopa. Prosty i elegancki design obudowy, jej lekkość i odporność podkreślają charakter sprzętu. Długi okres wsparcia, zapewnia  funkcjonalność MacBooka nawet kilka lat po jego zakupie.