Laptop w codziennej pracy

Posted on

W dzisiejszych czasach zdecydowana większość pracowników biurowych nie wyobraża sobie pracy bez laptopów. Niektórzy nadal mają komputery, ale standardem wydają się laptopy biznesowe, jakie pozwalają na wydajniejszą pracę – w szczególności, jeżeli mowa o mobilności. Z uwagą trzeba jednak podejść do wyboru takiego urządzenia. Na co należy zwrócić uwagę podczas zakupu takich sprzętów?

Ustalenie przeznaczenia

Zanim ktokolwiek wybierze laptopy Dell, czy też innej marki, powinien wiedzieć w jakim celu będą takie urządzenia przeznaczone. W szczególności, jeżeli chodzi o pracowników na różnych stanowiskach. Czy z urządzenia będzie korzystać osoba, która na co dzień obsługuje programy księgowe? Czy jednak będzie to wykorzystywane do wykonywania grafiki reklamowej? A może laptop będzie wykorzystywany na recepcji, gdzie obsługiwana będzie m.in. poczta? Jest to o tyle ważne, aby móc dopasować wydajność laptopa. Tym bardziej, jeżeli ktoś ma na co dzień obsługiwać multimedia.

W dzisiejszych czasach zdecydowana większość pracowników biurowych nie wyobraża sobie pracy bez laptopów

Budżet finansowy

W szczególności na początku prowadzenia działalności gospodarczej trzeba uważać na koszta. Tak, aby starczyło nie tylko na nowoczesne laptopy/laptop. Nie można również zapomnieć o tym, aby część posiadanych pieniędzy przeznaczyć na marketing tradycyjny, internetowy. Reklama jest ważna. Nawet, jeżeli ktoś już prowadzi firmę od wielu lat i jest na etapie wymiany sprzętu na nowy (co jakiś czas trzeba tego dokonać), powinien uważać na budżet, który będzie przeznaczony na ten cel.

Nie trzeba wybierać najtańszych sprzętów. Nie trzeba również wybierać tych urządzeń, których cena dociera do kilkunastu tysięcy złotych. Ze spokojem można wybrać coś ze średniej półki cenowej, jak np. laptopy Dell, które to cieszą się sporą popularnością. Warto określić zawsze na początku budżet finansowy, który będzie można przeznaczyć na ten cel. Nie ma co przesadzać z przekroczeniem tej kwoty. Tak, aby nie doprowadzić się do finansowej ruiny. W końcu część posiadanych pieniędzy trzeba będzie przeznaczyć ten na inny cele, jak chociażby rozwój firmy.

Co jest ważne?

Zanim ktokolwiek wybierze laptopy Dell, czy też innej marki, powinien wiedzieć w jakim celu będą takie urządzenia przeznaczone

Każdy inwestor powinien pamiętać o tym, że ważne są parametry. Ważne są pieniądze, ale nie można zapominać o tym, że trzeba spojrzeć na parametry. Wśród najważniejszych czynników, jakie można zaliczyć do absolutnie koniecznych (mających wpływ na podjęcie finalnej decyzji), można wymienić:

  • procesor – np. 11. generacja procesorów Intel Core,
  • ilość pamięci RAM,
  • przekątna matrycy,
  • ilość portów USB,
  • pojemność dysku twardego,
  • technologia do ochrony danych,
  • jakość wykonania.

Renoma producenta

Kolejnym bardzo ważnym czynnikiem jest sam producent. To fakt, że w przypadku niektórych laptopów płaci się tylko za markę, w zamian praktycznie nie otrzymując nic. Na szczęście są też tacy producenci, którzy od wielu lat istniejąc na rynku, dbają o to, aby zaoferować swoim klientom maksimum możliwości. Do tego grona można zaliczyć m.in. laptopy Dell i kilka innych firm.

Każda osoba zainteresowana zakupem laptopa biznesowego, powinna zrobić reaserch. W pierwszej kolejności – internet. Znaleźć tam można ogrom przydatnych informacji. Zarówno od specjalistów, jak również innych użytkowników, którzy chętnie dzielą się ze sobą swoimi spostrzeżeniami. Nie tylko, jeżeli chodzi o oceny pozytywne, jak również negatywne. W szczególności negatywy trzeba wziąć pod uwagę. Tak, aby wiedzieć jakich sprzętów należy unikać.

Należy również odwiedzić przynajmniej kilka sklepów, gdzie takie laptopy biznesowe są oferowane. Nie trzeba ich od razu kupować, ale można zrobić badanie dotyczącego tego, co aktualnie dostępne jest na rynku. Nic nie zastąpi osobistej rozmowy ze sprzedawcą, który całkiem możliwe, że będzie w stanie zaprezentować jak działa dany laptop. Dzięki temu będzie można na własne oczy przekonać się „z czym” tak naprawdę ma się do czynienia.

Potem można poszukać takiego laptopa biznesowego w sklepie internetowym. Tam bardzo często można znaleźć takie biznesowe urządzenia w niższej cenie, co pozwoli także na spore oszczędności.