Marka Fujitsu jest dziś wielkim potentatem elektronicznym, który sprzedaje swoje produkty na całym świecie. Wszystko zaczęło się od głośników i gramofonów, jednak dziś ich oferta jest o wiele szersza, zawierając w sobie interesujące nowinki technologiczne. Fujitsu Primergy to seria serwerów, która zaprojektowana została zarówno dla osób z niewielkim, jak i pokaźnym budżetem. Co ją wyróżnia i dlaczego warto o niej pomyśleć?
Fujitsu Primergy – co wyróżnia tę serię?
Każda seria czymś się wyróżnia i nie inaczej jest w przypadku Fujitsu PRIMERGY ze strony itnes.pl. Jest to, jak już zostało wspomniane, propozycja dla różnych budżetów. Udało się to osiągnąć poprzez wprowadzenie szerokiego wachlarzu modeli, z którego zainteresowany klient może wybierać. W ten sposób budowa infrastruktury IT może zostać zaprojektowana bez nadwyrężenia budżetu (więcej: https://www.dell-laptop.pl/serwery-dell-jako-wydajne-rozwiazanie-dla-biznesu/).
Serwery Fujitsu Primergy, posiadając wielość modeli, dzielą się także pod względem swojej budowy – wyróżnić można tutaj:
- Fujitsu Primergy TX – to wersje towerowe, które występują w konfiguracjach jedno- i dwuprocesowych,
- Fujitsu Primergy RX – to opcje rackowe, które przeznaczone są do montażu w szafie przemysłowej, oferując wielkość 1 lub 2U,
- Fujitsu Primergy CX – pod tą nazwą kryją się hiperkonwergentne serwery oparte na budowie węzłowej.
Co jeszcze wyróżnia serwery Primergy? Ważnym aspektem, o który z uwagą dba marka Fujitsu, są systemy zabezpieczenia – stawiają tylko na najnowsze i najlepsze opcje. Dodatkowo każdy serwer może być kontrolowany w sposób całkowicie zdalny za pomocą Fujitsu ServerView, co sprawia, że praca jest elastyczniejsza. Wszystko to łączy wysoka możliwość personalizacji, przez co każdy znajdzie coś dla siebie – niezależnie, czy pragnie prostych funkcji, skomplikowanych obliczeń, czy pracy z VDI i AI.
Fujitsu Primergy TX – dla kogo?
Seria ta zaprojektowana została w stylu tower, co niesie ze sobą pewne konsekwencje. To już klasyczny styl, który jest stosunkowo masywny i zajmuje dość dużo przestrzeni. Moduły zewnętrzne są tutaj ustawione pionowo, a całą konstrukcję można spotkać w wersji Mini oraz Big.
Na szczęście w przypadku Primergy TX spotkać można się wyłącznie z opcjami Mini, co oznacza, że nie różnią się one znacząco rozmiarem od zwykłych komputerów stacjonarnych – zmieszczą się po prostu pod biurkiem. Właśnie dlatego sprawdzą się świetnie w domu, jak i niewielkich firmach.
Wyróżnić można tutaj trzy główne modele. Czym się wyróżniają?
- Fujitsu Primergy TX1320 M5 – najmniejszy model w serii, którego sercem jest procesor Intel Xenon z serii E-2300. W środku znaleźć można cztery sloty na pamięć RAM, dzięki czemu można liczyć nawet na 128 GB w tym zakresie. Wszystko to w niewielkiej obudowie, która nie przekracza 40 centymetrów wysokości.
- Fujitsu Primergy TX1330 M5 – choć jest to model bardzo podobny w swojej podstawowej wersji do TX1320 M5, różni się on możliwościami przebudowy. Z racji na większą obudowę, znaleźć można tutaj także 4 pełnowymiarowe złącza PCI-Express w dwóch wersjach. Gdy mniejszy model mieścił zaledwie 2 dyski 3,5 cala, tutaj zmieści się ich nawet 12 – nie zabraknie też miejsca na 24 dyski 2,5 cala.
- Fujitsu Primergy TX2550 M5 – choć wciąż zmieści się pod biurkiem, model ten jest już znacząco odstępujący od swoich poprzedników. Na pokładzie znajdą się dwa procesory Intel Scalable, które można wybrać z trzech rodzin. Można pozwolić sobie nawet do 1,5 TB pamięci RAM, a o sprawne działanie całości zadba nadmiarowe zasilanie.
Fujitsu Primergy RX – u kogo się sprawdzi?
Jest to seria oparta na budowie rackowej, co oznacza, że cały serwer zmieści się w specjalnie do tego zaprojektowanej szafie. Pozwala to na swobodne łączenie kilku serwerów w jeden, zwiększając ich moc obliczeniową. Z tego powodu najczęściej instaluje się je w większych firmach. W praktyce nie mają one ograniczeń rozbudowy – można to robić w nieskończoność, aż znajdziemy satysfakcję.
Tutaj też znaleźć można główne modele – są to:
- Fujitsu Primergy RX 1330 M5 – technicznie jest to odpowiednik wersji TX, mieszcząc się w obudowie 1U.
- Fujitsu Primergy RX 2520 M5 – tutaj obudowa ma już klasyczne rozmiary 2U. Można znaleźć opcje do dwóch procesorów Intel Xeon Scalable i do 768 GB pamięci RAM.
- Fujitsu Primergy RX 2530 M6 – wysokie możliwości poprzednika w mniejszej wersji, przez co model ten polecany jest osobom, które nie mają wiele miejsca w szafie.
- Fujitsu Primergy RX 2540 – to najpojemniejsza opcja, która łączy w sobie wszystkie zalety poprzedników, jednocześnie je rozbudowując.
Jak widać, serwery Fujitsu Primergy zaprojektowane zostały tak, aby każdy znalazł coś dla siebie. Warto poznać swoje potrzeby przed zakupem, aby mieć gwarancję dobrego wyboru i efektywności pracy przez długie lata.